Jak ověřit penalizaci stránek ?

Pokud máte nějaké stránky, blog, firemní web, eShop, tak jste si jistě položili někdy otázku:  Jak zjistím penalizaci stránek ?

Nebudu zde psát žádný rozsáhlý rozbor toho, proč vyhledávače (google, seznam, centrum, …) občas nějaký ten web penalizují z vyhledávání a rovnou vám zde napíšu příklad, kterým si můžete v seznamu nebo v googlu ověřit, zda-li nebyly vaše stránky penalizovány.

Ověření penalizace pro Google

Napište do Googlu: site:vasestranky.cz

Pokud se nezobrazí žádný výpis, tak byla vaše stránka penalizována.

Ověření penalizace pro Seznam

Napište do Seznamu: site:vasestranky.cz

Pokud se nezobrazí žádný výpis, tak byla vaše stránka penalizována.

Proč vyhledávače penalizují stránky ?

Vyhledávače penalizují stránky z těchto nejčastějších důvodů:

  • Duplicitní obsah na webu (na stránku byli zkopírovány texty z jiných stránek)
  • Nelegální obsah nebo obsah zaměřený na rasismus, diskriminaci
  • Web, který obsahuje viry nebo jiný škodlivý software
  • Různé podvodné techniky, které pouze dočasně zmatou vyhledávače a umístí vás na krátkou dobu na vysokých místech. Ovšem poté budete umístěni na delší dobu na „blacklistu“ a vaše stránky budou penalizovány
  • Prodej odkazů s cílem rychlého navýšení page ranku

Nebojte se, pokud máte g-rank nebo s-rank vašich stránek na nule (0). Neznamená to, že jsou vaše stránky penalizovány. Zkuste přidat na web nějaký nový hodnotný obsah, důležité je, aby byl text unikátní (aby nebyl zkopírovaný z jiného webu). Mnoho lidí si myslí, že když zkopírují z nějakého webu texty a pozmění pár slov, tak že to vyhledávače nepoznají, opak je ale pravdou. Pro zvýšení pageranků doporučuji vytvořit na jiných webech kvalitní odkazy na váš web. Tento postup často pomáhá.